Historia

Firma Drill-Lab Limited została założona w 1990 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi w branży poszukiwań ropy i gazu. Od samego początku firma skoncentrowała swoją działalność na monitorowaniu i kontroli operacji wiertniczych oraz konsultacjach geologicznych głębokich wierceń.

Aby zapewnić klientom doradztwo geologiczne oraz profesjonalne usługi mudlogging, pierwsza polowa aparatura kontrolno-pomiarowa Drill-Lab rozpoczęła pracę w Austrii na otworze OMV, Kronberg 1, w 1991 roku, natomiast pierwsza praca w Polsce odbyła się na wiertni Różańsko-1 w 1992 roku.

W marcu 1994 roku założona i zarejestrowana została firma Drill-Lab Sp. z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze, Polska.

W tym czasie naszym głównym klientem w kraju było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, ale swiadczyliśmy swoje usługi również dla firm zagranicznych, takich jak Texaco Wielkopolska Energia czy Apache Polska. Ponadto, wraz z Drill-Lab Limited, zostaliśmy zaangażowani w pracę w Wenezueli, Kolumbii, Peru i Ekwadorze.

Ważną datą w historii firmy był czerwiec 1999, kiedy to w Kazachstanie została zarejestrowana nasza spółka zależna. Początkowo pod nazwą Drill-Lab-Almas, a od 2003 roku jako Drill-Lab Kazakhstan. Pierwsze prace na wiertni firma Drill-Lab Kazakhstan rozpoczęła w 2000 roku i od tego czasu z powodzeniem służy naszym klientom, korzystając ze swoich 10 jednostek mudlogging oznakowanych logo Drill-Lab.

Również w 1999 roku firma Drill-Lab została autoryzowanym dystrybutorem M-I Drilling Fluids (Smith / Schlumberger Spółka) w Polsce. To dostarczyło nam cennego doświadczenia w dziedzinie płynów wiertniczych oraz systemów i produktów tej branży.

W listopadzie 2001 Drill-Lab został certyfikowany przez TÜV Rheinland zgodnie ze standardem ISO 9001 w zakresie naszych głównych celów biznesowych, którymi są prace kontrolno-pomiarowe oraz monitoring i obsługa głębokich wierceń naftowych i geologicznych.

W latach 2002-2004, nasze jednostki mudlogging z powodzeniem pracowały na wiertniach w Turkmenistanie i Turcji.

Na początku 2000 roku, wykorzystując wieloletnie doświadczenie personelu inżynieryjnego, firma Drill-Lab rozpoczęła rozwój, produkcję i sprzedaż systemów kontrolno-pomiarowych dla branży wiertniczej.

Od tego czasu nasi inżynierowie i programiści stworzyli nowsze i doskonalsze wersje systemów, w skład których wchodzą precyzjne czujniki pomiarowe, zaawansowany system zbierania danych oraz autorskie oprogramowanie, a także inny sprzęt używany podczas rejestrowania procesów przemysłu naftowego i gazowego.

Lata 2010-2013 przyniosły inne wielkie projekty i cenne doświadczenia dzięki pracy na wiertniach w Polsce i Ugandzie dla klientów takich jak ENI, Tullow i Total.

Wrzesień 2011 to czas certyfikacji ISO 14001, która potwierdziła zobowiązanie Drill-Lab do ciągłego doskonalenia w celu monitorowania i minimalizowania naszego wpływu na środowisko oraz przewidywania wypadków i incydentów.

Od 2013 roku nasze jednostki mudlogging z powodzeniem działają na wiertniach w Serbii i na Węgrzech.

W grudniu 2014 Drill-Lab uzyskał certyfikację OHSAS 18001 związaną z zapobieganiem ryzykom zawodowym, a nastepnie certyfikację ISO 45001 w grudniu 2020.